Kurumsal Bir Web Sitenin Yönetim Paneli Nasıl Olmalı?

Öncelikle “yönetim paneli nedir?” sorusunu cevaplandırarak işe başlayalım.


Yönetim paneli: Sahip olduğumuz web sitesini düzenlemek, yeni içerikler eklemek, var olan içerikleri güncellemek, web sitemizi kontrol edebilmek gibi işlemleri hiçbir kodlama bilgisine gerek duymadan yapabilmemizi sağlayan sistemlerdir.

Bu sistemlere sadece yetkilendirilmiş kullanıcılar giriş yapabilir ve bu sistemler güçlü giriş sistemleri ile korunmak zorundadır.

 

Kurumsal web siteniz için iyi bir yönetim paneli nasıl olmalıdır?
 

İçerik yönetimi: Web sitenizde var olan içerikleri istediğiniz her an hiçbir kodlama bilgisine gerek kalmadan hızlı bir şekilde güncelleyebilmelisiniz.

 

Kullanıcı yönetimi: Kurumsal bir web sitesine sahipseniz, web sitenizdeki içeriği değiştirebilecek olan birkaç kullanıcı tanımlayabilmeli ve onları yetkilendirebilmelisiniz.

 

Her yerden erişim: Sahip olduğunuz web sitenizin yönetim paneline internete erişim olan her yerden bağlanabilmeli ve yapmak istediğiniz düzenlemeleri gerçekleştirebilmelisiniz.

 

Kullanıcı dostu ve basit arayüz: Kurumsal web sitenizin yönetim paneli karmaşıklıktan uzak, aradığınız her şeyi kolaylıkla bulabileceğiniz bir düzene sahip olmalıdır.


SEO ve sayfa ayarlarının yapılabilmesi: İçerik yönetiminin yanı sıra web sitenizin SEO ayarlarını da panel üzerinden, kodlama bilgisine ihtiyaç duymadan yapabilmelisiniz.

 

İstatistik ve analiz: Kurumsal web sitenizin hangi hedef kitleye uygun olduğunu, hangi sayfaların kullanıcılar tarafından en çok dikkat çektiğini, ne kadar hit alındığı gibi bilgiler bir yönetim panelinde bulunması gerekenler arasındadır.

 

Güvenlik: Halihazırda popüler olarak kullanılan birçok yönetim paneli açık kaynak kodlu olması sebebiyle birçok güvenlik sorununu beraberinde getiriyor. Seçeceğiniz yönetim panelinin güvenliği daha sonra sorunlarla karşılaşmamanız için çok önemli.

 

Tam erişim: Yine birçok yönetim paneli sınırlı düzenleme ve erişim imkanı verir. Bu yüzden kurumsal web sitenizin hayal ettiğiniz tasarımda olması bu panellerle oldukça zorlaşır. Seçeceğiniz yönetim panelinin kodlama kısmına tam erişim hakkınızın olması da bu yüzden çok önemlidir.

 

Tüm bu özelliklere sahip Weeb Admin panel ile tanışın!

 

1