Web Sitesine Harita Ekleme

Herkese merhabalar. Bu yazımızda siz değerli Weeb Tasarım takipçilerine web sitesine harita ekleme konusunda yardımcı olacağız. Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki, günümüzde web sitelerinin vazgeçilmezi haline gelmiş olan haritalar, çok büyük kolaylık sağlamaktadır. Özellikle web sitemiz bizim adresimizi içermek durumundaysa ki genelde öyle olması gerekiyor; mutlaka harita özelliğini kullanmamız gerekmektedir. İlerleyen mobil teknolojiler, bize getirdiği rahatlıklar ve kullanım kolaylığı göz önüne alındığında web sitesine harita ekleme konusunu yazmasak olmazdı. Web sitenizi ziyaret eden insanlar, sizi sadece yazılı açık adresten bulmak yerine, tek tıkla konumunuzu görebilecek ve yol tarifi alabilecek şekilde sitenizden faydalanmalıdır. Nasıl yapıldığına gelecek olursak;
Kendimize ait ya da müşterimize ait olan bir web sitesine harita eklemek için öncelikle yapmamız gereken Google Haritaları ziyaret etmek olacak. Google Haritalar’a girildikten sonra arama kısmına web sitesini kurduğumuz şirketin veya firmamızın adını yazarak işe başlıyoruz. Eğer tam adres bilmiyorsak ilçe ismi veya il ismi yazarak adresi bulabileceğimiz bir konuma gidiyoruz. 

Arama çubuğunun hemen yanında “Menü” butonuna tıklıyoruz. Çıkan menüde köprü ekleme simgesiyle gösterilmiş “Paylaşın veya harita yerleştirin” seçeneğine tıklıyoruz. Açılan pencerede harita yerleştir seçeneğini seçiyoruz. Küçük harita açılıyor ve firmanın üzerine tıklıyoruz ya da arama sonucunda açılan listeden firmayı seçiyoruz. Firmaya tıkladığımızda kırmızı yer bildirim simgesi beliriyor. Üst kısımdaki linki kopyalıyoruz. Kopyalamış olduğumuz linki HTML kodlarının arasına yapıştırıyoruz. İşlem tamam. Web sitesine harita eklemek işte bu kadar basit.
Aklınızda takılan bir soru olmaması için resimli olarak Web sitesine harita ekleme yolu aşağıdaki gibidir.

1)    Google haritalar’a giriş yapıyoruz.

 

2)     Firma ismini yazıp aratıyoruz.

3)    Arama çubuğunun yanındaki “Menü” butonuna basıyoruz​.

4)    Açılan menüde Köprü simgesiyle gösterilen “Paylaşın veya Harita yerleştirin” seçeneğini tıklıyoruz.​

5)    Buradaki pencereden “Haritayı Yerleştir” seçeneğini seçiyoruz.​

6)    Firmanın üzerine tıklıyoruz sonrasında linki kopyalıyoruz.    ​

 

7)    Kopyalamış olduğumuz linki HTML sayfamıza yapıştırıyoruz

 

8)    Ve sonuç…​

 

 

Eğer kullanmış olduğumuz bir panel varsa işimiz çok daha rahat olacaktır.Türkiye’de ve Dünyada ilklere imza atmış Weeb Admin yönetici panelini kullanmak sizin için çok iyi bir fikir olabilir. Weeb Admin’in Web sitesine harita eklemek ve diğer tüm özelliklerini yakından incelemek için tıklayın. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Weeb Tasarım…

 

1